{_ISLEM_MESAJI_}

 

 1. İhalePRO Nedir ?
 2. İhalePRO, EKAP ihaleleri ile profesyonelce ilgilenen ve kamu ihalelerine yoğun olarak teklif hazırlayan firmaların ihaleyi yapan kurum, rakipleri ve sektör hakkında detaylı bilgi edinebileceği bir analiz sistemidir.

 3. Neden İhalePRO ?
 4. Tek cümle ile, daha kısa sürede, daha çok bilgiye, daha ucuza sahip olabilmek için İhalePRO’yu kullanmalısınız. Örneğin, ihalesine gireceğiniz kurumun, benzer ihalelerini daha önce hangi firmaların aldığı, bu alanda tecrübeli 2 kişi için dahi günlerce sürecek bir çalışma ile bulunabilecekken, İhalePRO ile bu bilgiye saniyeler içinde erişirsiniz.

 5. Ne İşe Yarar ?
 6. Biz geliştirirken, onlarca farklı sektörden onlarca farklı uzmanlarla çalıştık, fikirlerini aldık. 
  Eğer yılda en az 5 ihaleye giriyorsanız, İhalePRO’nun size sağlayacağı başlıca faydaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  1. İhalePRO, ihaleye girip girmemenize karar vermenizi sağlar, bu şekilde bazı ihalelere boş yere girmeyerek şirketinize kaynak tasarrufu sağlar.
  2. İhalePRO, olası rakiplerinizi belirlemenizi, yakın zamanda iş alıp almadıklarını, aldıkları işleri muhammen bedele kıyasla ne tutarla aldıklarını görerek, risk analizi yapmanızı sağlar. Bu yolla, olası tekliflerini tahmin etmenizi mümkün kılar.  Bu şekilde doğru işi doğru fiyatla almanızı kolaylaştırır.
  3. İhalePRO, sektörünüzde yakın zamanda yada belirli bir dönemde en çok ihale alan firmaları takip etmenizi, yeni fırsatları yaratmak adına bu firmalara aldıkları ihaleler yada başka işleri için mal yada hizmet satma imkanı yakalamanızı sağlar. Hatta isterseniz, bu firmaları sizin yerinize takip eder ve sizi uyarır. 
  4. İhalePRO, işi almak için doğru teklifi belirlemenize yardım eder.

Bugüne kadar ihale takibi için kullandığınız tüm kaynakları unutun. İhalePRO, dünyada sayılı Türkiye'de ilk kez geliştirilen ihale sektörü veri analiz sistemidir. 

İhalePRO, bildiğiniz ihale takip çözümlerinin aksine sizi ihalelerden haberdar etmeye yaramaz, bunun için ekap.com'nin en temel paketi (Bireysel Paket) dahi işinizi görür. 

İhalePRO, geçmişten bugüne 35.000 kamu kurumu tarafından yapılan, 1,1 milyon ihaleden elde edilen verileri derleyip, analiz eden bir yazılımdır. Türkiye’deki faal durumdaki 500bin civarındaki şirketten yaklaşık 200bin firmanın kamu ile ilgili geçmişine erişmenizi sağlar 

Hedeflediğiniz kamu kurumunun önceki senelerde ne kadarnerelere harcama yaptığını ve geçmiş yüklenicilerini bulmanızı ve incelemenizi sağlar. 

Haberdar olduğunuz bir ihale için hazırlayacağınız teklif ve vereceğiniz kritik diğer kararlarda bilmeniz gereken cevapları size verir 

Özetle, İhalePRO ihale profesyonellerinin her ihaleye değil, doğru ihaleye doğru teklifle girmelerini sağlayan veri analiz sistemidir.İhalePRO hakkında aklınızdaki oluşmuş soruları yanıtlamaya çalıştık;

 1. Kaç firma hakkında analiz mevcut.
 2. Türkiye’de yaklaşık 900bin kurulu firma var. Bunların tahmini 500bini aktif. İhalePRO’da kamuya iş yapmış yada teklif vermiş 200bin şirket yer almaktadır. 

 3. Veriler ne kadar geriye gidiyor.
 4. Kamu ihalelerinin, KİK tarafından, Elektronik Kamu Alımları Platformu üzerinden yayınlanmasına başlandığı tarih Ekim 2010’dan bugüne tüm veriler İhalePRO’da da yer almaktadır.

 5. Üyelik ücreti aylık mı, yıllık mı.
 6. Üyelik ücreti 1 yıllıktır. 

 7. Her sektör hakkında inceleme yapabilir miyim.
 8. Evet, sektör ayrımı olmaksızın veri tabanındaki 800bin civarındaki ihale için analizlerden faydalanabilirsiniz. 

 9. 200-300TL’ye üye olunan siteler var. Neden size üye olayım.
 10. Eğer sadece ihalelerden haberdar olmak istiyorsanız bu sitelere yapacağınız üyelik size yeterli olacaktır.
  Sadece ihaleleri takip etmek isteyip, daha detay bilgilere ihtiyacı olmayan üyelerimiz için bizlerde ekap.com – Bireysel Paket üyeliğini benzer bir ücretle kullanıcılarımıza sunmaktayız. 
  İhalePRO ise ihale takip etmenin ötesinde, ihalelere girerken kurum ve rakipleriniz hakkında analiz yapmanız, doğru teklifle doğru ihaleye girmenizi sağlayan bir araçtır.

 11. İhalePRO’yu kullandığımda ihalelerden nasıl haberdar olacağım.
 12. İhalePRO üyeleri, ÜCRETSİZ olarak ekap.com Kurumsal paket üyeliğine sahip olmaktadırlar. Bu şekilde yayınlanan ihalelerle ilgili her türlü bilgiye ve her gün yayınlanan yüzlerce ihaleden kendilerini ilgilendiren ihalelerin listelendiği gelişmiş raporlama seçeneklerine de sahip olmaktadırlar. 

 13. Sağladığı diğer önemli avantajları nelerdir?
 14. Sistemin günlük ihale takip ve raporlamalarına ek olarak birde haftalık bir sektör rapor hizmeti bulunmaktadır. 
  Bu şekilde, geçmiş 1 hafta boyunca sektörünüz ile ilgili Türkiye genelinde hangi kurumlarda hangi ihaleler açılmış, hangi ihaleler sonuçlanmış ve kimler tarafından kazanılmış, özel olarak takip etmek istediğiniz tüm kurumlar, firmalar veya diğer sektörlerdeki ne tür gelişmeler olmuş gibi işinize ve sektörünüzü analiz etmenizi sağlayacak bir çok özel bilgi ve analizi eposta ile bir rapor olarak alırsınız.

 15. Sistemi kullanabilmek için özel bir program mı yüklemem gerekiyor?
 16. Sistemi istediğiniz her yerden ver her bilgisayardan ekap.com’a tıklayarak adınıza kayıtlı epostanız ve şifreniz ile giriş yaparak kullanabilirsiniz. Hatta ihale takibi için kullanacağınız EKAP İhaleleri IOS yada Android uygulamamızı ücretsiz indirerek cep telefonlarınızdan da kullanabilirsiniz. 

 17. Sistemin en önemli amacı daha çok ihale kazandırmak mı?
 18. İhalePRO’nun bu hizmeti sunarken hedeflediği amaç sizlere sadece daha fazla ihale kazandırmak değil aynı zamanda girmeyi planladığınız ihaleler ile ilgili çok kısa bir sürede önünüze son derece gerçekçi veriler sunarak yanlış ihalelerden anında vazgeçmenizi sağlamak. Bu şekilde de hem önemli ölçüde bir maddi giderin hem de harcadığınız iş yükü ve emeğin önüne geçmiş olursunuz.

 19. Halen ekap.com kullanıcısıyım. İhalePRO'ya geçiş yapabilir miyim?
 20. Evet, tabi İhalePRO'ya istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.


 

Aşağıdaki formu doldurarak, İhalePRO hakkındaki tüm sorularınızı cevaplamamız için sizi aramamızı talep edebilirsiniz.

 

 

 

 
Üye Ol sayfası üzerinden, kredi kartınızla İhalePRO'ya üye olun, hemen kullanmaya başlayın.
Arzu ederseniz, ödemenizi havale/EFT ile de gönderebilirsiniz.


Not: İhalePRO bir İhale Teknolojileri A.Ş. hizmetidir. İhalePRO kullanıcıları, tüm ihale takip hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanmaktadırlar.