ekap.com ile aradığınız tüm ihalelere herkesten çok daha hızlı ulaşırsınız. 

 

Nasıl mı? Cevabı çok basit. 

İhaleyi yapan kurum aynı ihalede farklı 15 kalem ürün aldığında, ihalenin adı genelde "mal alım ihalesi" yada "15 kalem mal alımı" vb... şeklinde olmaktadır.

Bu durumda siz "ABC" şeklinde arama yaptığınızda normal koşullarda ihalenin adında yada ilanı içinde "ABC" ibaresi yer almadığı için bu ihaleyi bulamazsınız. 

Yapmanız gereken, içinde ABC olabileceğini tahmin ettiğiniz bütün ihaleleleri açıp, dokümanlarını indirip, teknik şartnamelerini açarak, satın alınacak kalemler içinde "ABC" var mı kontrol etmektir.

Günde bu şekilde 10 ihale incelemeye çalıştığınızda en az 1 saatinizi harcamanız gerekir, ki tahmine dayalı bir işlemde hata yapma ihtimalinizi de göz önünde bulundurmalısınız. 

Bunun yerine arama seçeklerinde yer alan  "Cetvelde Ara" yada "İhale ve Cetvelde Ara" seçeneklerinden birini seçip, "ABC" ibaresini aradığınızda ihalenin adında "ABC" olsun olmasın, satın alınacak kalemler arasında "ABC" var ise ihale size listelenir. Sadece bir tuşa bastığınız süre içinde, ihaleyi bulmuş olursunuz.